magazin
Róka helyett baljós lepke, Japán helyett India. Kíváncsiak voltunk, magyar szemmel mennyire élvezhető Ujj-Mészáros Károly fekete komédiájának…
továbbhír
Tavaly nyáron adtunk hírt róla, hogy Indiában felfigyeltek a Liza, a rókatündérre, Ujj Mészáros Károly romantikus, bűnügyi meséjére, majd a magyar…
továbbhír
Ujj Mészáros Károly romantikus fantasyje még 2020-ban is képes meglepetést okozni, Bollywood is felfigyelt a szerelemre vágyó, otthonát egy japán…
továbbhír
Enyedi Ildikó alkotása nyerte a közönségdíjat Mumbai nemzetközi filmfesztiválján. India nagyszabású „vörös szőnyeges” filmünnepe október 12-18.…
továbbhír
India 70 éve, 1947. augusztus 15-én nyerte el függetlenségét. A 70. évforduló alkalmából október 5-11. között Indiai Filmhétre kerül sor a Puskin…
továbbhír
Baz Luhrmann A nagy Gatsby című filmjének díszbemutatójával szerda este hivatalosan kezdetét vette a 66. cannes-i filmfesztivál. A mustrát a film…
továbbhír
Megjelent a Filmvilág májusi száma, amely többek között a jubileumi Titanic Fesztivállal, Hollywood és az idősek kapcsolatával, a születésnapos…
továbbhír
Magyarországról az Iszka utazását nevezik az Amerikai Filmakadémia díjára, a frankfurti fesztiválon pedig Ternovszky Béla világsikerének második…
továbbhír
Shakespeare bollywoodi Othellója egy félig törvényen kívüli politikai csoport vezetője India északi részén. A múlt pénteken a kontinensnyi országban…
továbbhír
Pár évvel korábban, amikor két félénk szerelmes éppen csókolózáshoz készülődött egy bollywoodi filmben, a kamera átlebegett két, egymáshoz simuló…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié